Column: Trots op onze boeren
9 december 2025
Regelmatig zit ik aan tafel met ondernemers uit Druten en Maas en Waal. Samen bedenken we projecten, zodat ondernemen leuk blijft in onze mooie gemeente. Daar profiteren we allemaal van – ook onze inwoners.
De afgelopen tijd hebben we veel bereikt samen met onze boeren. Daar ben ik trots op. In Druten hebben we een mix van bedrijven: akkerbouw, fruitteelt, intensieve en extensieve veehouderij, biologisch en gangbaar. Alle sectoren vullen elkaar aan. Soms is het afval van de 1 letterlijk voer voor de ander.
Wist je dat bijna nergens in Nederland zoveel biologische boeren zijn als hier? Dat maakt ons bijzonder. Hun producten zijn wat duurder, maar als het kan, laten we dat waarderen door ze te kopen.
Onze boeren doen nog meer. Denk aan het weidevogelgebied dat verloren leek door de Maas en Waalweg. Dankzij hun inzet zijn de vogels terug. Zonder hen was dat niet gelukt. Ook stellen boeren akkerranden beschikbaar voor bloemen en insecten. Dat doen ze samen met ons als gemeente. Een stukje minder land, uit liefde voor de natuur.
Zo kunnen we blijven genieten van ons landschap en onze natuur. Samen bereiken we meer – en daar mogen we trots op zijn!
Ronald Thoonen,
wethouder