Ouders delen ervaringen in Mam-Pap Café

15 juni 2024

De kids zijn lekker aan het spelen terwijl mam en pap een bakkie doen met de andere ouders. Welkom bij het Mam-Pap Café (Speelmaatjes en koffiepraatjes).

Eén keer per maand kunnen ouders met kinderen tussen de 0-12 jaar gezellig bij elkaar komen, op verschillende plekken in Druten. Het Mam-Pap Café bestaat intussen drie jaar en is een initiatief van MeerVoorMekaar Druten en de organisatie Buurtgezinnen.

Robin Schuurmans werkt bij MeerVoorMekaar, op thema jongerenwerk en opvoedondersteuning. Ze helpt sinds 2 jaar bij de organisatie van deze bijeenkomsten. Robin: “Het Mam-Pap Café is een laagdrempelige manier voor ouders om elkaar te ontmoeten. Dus vóórdat er mogelijke problemen zijn, of er deskundige hulp ergens bij nodig is. Doordat ouders met elkaar delen waar ze tegenaan lopen in de opvoeding, helpen ze elkaar. Het werkt preventief, maar het is ook heel fijn voor het sociale leven van ouders.”

Oppas vinden hoeft niet: de kinderen gaan juist gezellig mee naar een activiteit. Dat kan van alles zijn. Op 15 juni een picknick bijvoorbeeld. En na de zomervakantie wordt het samen zwemmen. Bij elke activiteit zorgt de organisatie voor een aparte koffietafel voor de ouders. Daar kunnen ze dan meteen bijpraten met elkaar. Robin en haar mede-organisator Nathalie de Jonge van Buurtgezinnen houden zo’n gesprek dan op gang. Soms stellen ze ook een onderwerp voor om eens over door te praten. “Bijvoorbeeld telefoongebruik en social media bij kinderen.”

De maandelijkse bijeenkomsten worden gewaardeerd. Zo lieten meerdere ouders aan Robin weten dat ze er nieuwe mensen hebben ontmoet. “Ze vinden het een fijn uitje voor zowel zichzelf als de kinderen. En we horen ook dat ouders erkenning vinden in de dingen waar ze tegenaan lopen. Door erover te kunnen sparren met andere ouders.”

Er zijn ook ouders die er alleen voor staan, die het heel fijn vinden dat er iets georganiseerd wordt waar ze zó bij aan kunnen sluiten, zonder dat ze zelf iets moeten regelen. “En soms is het ook een financiële kwestie en is een ouder gewoon heel blij dat ze bij een gratis activiteit terecht kunnen”, licht Robin toe.

In de Mam-Pap appgroep zijn intussen 25 ouders aangesloten. Daarvan komen er elke keer zeker 15 naar een activiteit, plus natuurlijk hun kinderen. Een gezellige groep dus. Robin: “Leuk om te zien dat er ouders zijn die vaker terug komen en waar ook vriendschappen ontstaan, zowel tussen de ouders als de kinderen!”

Meer weten?

Vanaf september 2025 organiseert Ashley Las van Bennekem Speelmaatjes en koffiepraatjes. Wilt u zich aanmelden voor een van de activiteiten? Of per mail op de hoogte gehouden worden? Dan kunt u een mail sturen naar Ashley van MeerVoormekaar: a.lasvanbennekom@meervoormekaar.nl

Meer nieuws

Al het nieuws