Column: Geniet van de zomer, maar niet in de Waal
8 juli 2026
Het is echt zomer. En wat voor één. De zon schijnt volop en soms is het zelfs zo warm dat je alleen nog maar verkoeling wil zoeken. Ik herken dat zelf ook: heerlijk even je voeten in het water of een frisse duik nemen. Gelukkig hebben we in onze regio een aantal mooie recreatiegebieden waar dat veilig kan. Kijk hiervoor op zwemwater.nl
De Waal hoort daar niet bij!
Juist daarom wil ik dit persoonlijk met u delen. Afgelopen weken zijn meerdere mensen in de Waal in grote problemen gekomen. Helaas zijn er ook mensen verdronken. Deze berichten raken mij. Achter elk bericht zit een gezin, familie en vrienden die iemand moeten missen. Het laat zien hoe snel het mis kan gaan.
De Waal lijkt soms rustig en uitnodigend. Maar schijn bedriegt. De stroming is sterk en onvoorspelbaar. Er zijn verraderlijke diepteverschillen en de grote schepen hebben een sterke zuigkracht. Ook als u goed kunt zwemmen, kunt u ineens in de problemen komen.
Mijn dringende oproep aan u is daarom: ga niet zwemmen of pootjebaden in de Waal. En let ook op elkaar. Ziet u iemand die het water in wil bij de Waal? Spreek diegene aan. Samen kunnen we ongelukken en verdriet voorkomen.
Ik wens u een hele fijne zomer. En zwem veilig.
Sigrid Sengers,
burgemeester